"Brzeska" realizuje projekt za ponad 5 milionów

  • 01.12.2020, 13:52
  • Karolina Jaszczuk
"Brzeska" realizuje projekt za ponad 5 milionów fot. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 (fb) Samolot umieszczony nad wejściem głównym do ZSZ Nr 2 w Białej Podlaskiej
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej rozpoczął we wrześniu kolejny projekt pt. "Fachowcy z Brzeskiej". Szkoła otrzymała na niego ponad 5 milionów złotych.

To druga edycja projektu realizowanego przez bialski ZSZ Nr 2. Szkoła otrzymała na na ten cel 5 204 917,26 złotych, z czego 4 424 179,67 złotych pokryły środki europejskie. Jego celem jest zwiększenie kompetencji uczniów i kadry. Ma to poprawić szanse na zatrudnienie i spełnienie wymogów przyszłych pracodawców.

W projekcie bierze udział 186 uczniów oraz 42 nauczycieli. - Już w listopadzie ruszyła rekrutacja do Projektu pierwszej 84 - osobowej grupy uczniów. Wsparcie otrzymane w projekcie umożliwi uczniom rozwój kompetencji związanych z zawodem i oczekiwanych przez pracodawców oraz rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Młodzież będzie miała również możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji zawodowych (np. SEP, uprawnienia spawacza, prawo jazdy kat. B i B+E, montaż i demontaż rusztowań). Przewidziane są również kursy, szkolenia i studia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. - czytamy.

Projekt ma zakończyć się we wrześniu 2023 roku.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe