Nagrodzono go za działania na rzecz środowiska

  • 04.12.2020, 14:04
  • Piotr Osipiuk
Nagrodzono go za działania na rzecz środowiska fot. nadesłane Kacper podczas prezentacji
Kacper znalazł się w gronie 23 laureatów programu stypendialnego "Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska". By znaleźć się wśród nagrodzonych, musiał wykonać szereg działań związanych z ochroną środowiska.

Kacper Bendziuk, uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im.Władysława Zawadzkiego w Wisznicach został laureatem Programu Stypendialnego "Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska" realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Kacper znalazł się w gronie 23 laureatów z całego województwa lubelskiego. Z powodu epidemii ogłoszenie wyników odbyło się w formie konferencji on-line.

Program miał na celu motywowanie młodzieży do działań w zakresie ekologii w swoim lokalnym środowisku. Uczestnicy musieli wykonać szereg zadań praktycznych i badawczych, które dokumentowali w postaci opisów i sprawozdań, było to między innymi: stworzenie autorskiej ścieżki przyrodniczej, zorganizowane akcji sprzątania świata, prowadzenie badań fenologicznych i meteorologicznych oraz współpraca i spotkania z przedstawicielami instytucji zajmujących się ochroną przyrody.

Piotr Osipiuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe