Wyśpiewana i wytańczona nagroda prezydenta

  • 11.12.2020, 08:46
  • redakcja
Wyśpiewana i wytańczona nagroda prezydenta fot. Miasto Biała Podlaska Zespół Podlasie
Prezydent Michał Litwiniuk przyznał nagrodę z okazji 50-lecia działalności kulturalnej oraz osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Stowarzyszeniu Zespół Pieśni i Tańca Podlasie.

Nagrodę tę prezydent przekazał na ręce kierownictwa zespołu: Mariana Rzędzickiego - prezesa Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, Marcina Bochenka - wiceprezesa zespołu oraz choreograf Anny Litwiniuk.

Pierwszy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie" odbył się 21 marca 1971 r. w Janowie Podlaskim. W swojej 50-letniej działalności Zespół zatańczył przeszło 1768 koncertów w kraju i za granicą. Uczestniczył w 52 międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Europie,  Azji i  Ameryce Południowej. Wychował 64 instruktorów tańca, z których 17 prowadzi samodzielnie zespoły.

Wręczając nagrodę, prezydent Michał Litwiniuk podkreślił znaczenie działalności zespołu dla Białej Podlaskiej i jego zasług jako ambasadora kultury regionu i kraju.

redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe