Gminy z powiatu bialskiego w wojewódzkim rankingu

  • 17.12.2020, 05:22
  • Karolina Jaszczuk
Gminy z powiatu bialskiego w wojewódzkim rankingu
Ranking Gmin Lubelszczyzny ma na celu wyłonienie najlepiej rozwiniętych samorządów w województwie. W tym roku najwyżej z gmin powiatu bialskiego uplasowała się gmina Międzyrzec Podlaski.

W kryteriach oceny rankingu brane są pod uwagę między innymi inwestycje, dochody i wydatki, liczba nowych mieszkańców oraz firm zarejestrowanych na terenie samorządu.

Wśród gmin z naszego powiatu najwyżej, bo na 8 miejscu znalazła się gmina Międzyrzec Podlaski. Na miejscu 16 jest gmina Biała Podlaska.

Poza rankingiem można znaleźć również informacje o gminach, które uzyskały najwyższe wartości dla poszczególnych wskaźników. Na trzecim miejscu średniorocznego wskaźnika zadłużenia budżetów gmin za lata 2017-2019 znalazła się gmina Janów Podlaski. Jeśli chodzi o pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej i innych źródeł niepodlegających zwrotowi na finansowanie programów i projektów w przeliczeniu na jednego mieszkańca na trzecim miejscu uplasowała się gmina Rossosz.

Według danych i wskaźników najwięcej na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydała gmina Kodeń. Na trzecim miejscu znlazła się gmina Łomazy.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe