Stypendium Pomostowe przyznane

  • 31.12.2020, 19:26
  • Magda Osipowicz
Stypendium Pomostowe przyznane fot. Urząd Gminy Łomazy Stypędia pomostowe w Łomazach przyznane
Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka" w Koszołach od 2015 roku. Dotychczas z Programu skorzystało 30 stypendystów, w tym 29 z gminy Łomazy, 1 z gminy Rossosz. Stypendia wypłacane są w 10 miesięcznych ratach po 500 zł. 

W Gminie Łomazy zakończono nabór wniosków o przyznanie Stypendium Pomostowego 2020/2021 Segment II, obęty patrnatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” w Koszołach. Tego roku wnioski złożyło 10 tegorocznych maturzystów, którzy rozpoczną naukę na dziennych studiach I stopnia w polskich publicznych uczelniach akademickich. Lokalna Komisja Stypendialna, w dniu 8 września 2020 roku, dokonała formalnej i merytorycznej oceny złożonych wniosków. Ostatecznie Fundacja przyznała stypendium 6 studentom. 

Stypendyści, po raz pierwszy w tym roku, we własnym zakresie podjęli starania i pozyskali fundatorów, którzy przekazali wysokość wkładu finansowego  w wysokości 9% wartości stypendium.

W roku akademickim 2020/2021 stypendystami XIX edycji Programu Stypendiów Pomostowych zostali:

  1. Klaudia Hołonowicz – studentka Politechniki Łódzkiej;
  2. Dominika Golba – studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;
  3. Katarzyna Sucharzewska – studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie;
  4. Klaudia Bajkowska – studentka Politechniki Warszawskiej;
  5. Ewelina Przyłucka – studentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie;
  6. Zuzanna Kossowska – studentka Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

30 grudnia wyróżnione osoby otrzymały listy gratulacyjne z rąk Wójta Gminy Jerzego Czyżewskiego i Prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Tłoka Cezarego Nowogrodzkiego podczas XVIII sesji Rady Gminy Łomazy.

 

Magda Osipowicz

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe