Rozbudują cyfrową bibliotekę

  • 08.01.2021, 12:43
  • Natalia Laszuk
Rozbudują cyfrową bibliotekę fot. bialapodlaska.pl Prezydent miasta w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Bialska Biblioteka Cyfrowa działa od 2009 roku a jej zbiory liczą około 14 000 obiektów. Teraz otrzymała dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych.

Dotacja pozwoliła na stworzenie nowej witryny Bialskiej Biblioteki Cyfrowej. Dostosowana jest ona teraz do współczesnych standardów. Witryna działa w oparciu o najnowszą wersję systemu dLibra 6. Przez najnowszy system oferuje ona bardzo dużo udogodnień, na przykład nowy sposób przedstawiania metadanych obiektów cyfrowych, dynamiczny interfejs użytkownika oraz bardziej intuicyjny mechanizm działania wyszukiwarki.

 

Natalia Laszuk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.01.2021, 20:35
W końcu ktoś musiał zwolnić posadę dla prezydentowej.
Wariat
Wariat 08.01.2021, 17:51
Do tego Pana który udaje że czyta. Książkę czytamy od tego drugiego początku, no chyba że jest w językach: hebrajskim, chińskim lub arabskim.
Rola gospodarza
Rola gospodarza 09.01.2021, 16:03
Widać, że dyrektor nie wykazuje zainteresowania dialogiem pomiędzy pracownikiem i prezydentem. Olewa całą sytuację . No tak, ma od tego zastępcę. Biedny zastępca nie ma już kim się wysłuzyć.

Pozostałe