Historia piłki nożnej w Białej Podlaskiej

  • 09.01.2021, 07:55 (aktualizacja 09.01.2021, 08:16)
  • Natalia Laszuk
Historia piłki nożnej w Białej Podlaskiej FB: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej Mecz AZS.
„AZS” i „Podlasie” to nazwy klubów, które są bardzo dobrze znane miłośnikom piłki nożnej w naszym mieście. Historia bialskich klubów piłkarskich sięga już ponad 100lat.

W 1918r. powstał pierwszy klub sportowy związany z piłką nożną. Był to Wojskowy Klub Sportowy 34 Pułku Piechoty. Kluby i zrzeszenia sportowe z lat 50. dały początek "Podlasiu". Natomiast trzy inne bialskie kluby sportowe działające w latach 70. zostały połączone w Robotniczo Akademicki Klub Sportowy, który dał początek sekcji piłki nożnej w "AZS AWF Biała Podlaska". 

Jakie jeszcze kluby piłkarskie istniały w przeszłości w Białej Podlaskiej oraz regionie bialskopodlaskim? Jakie działają obecnie? Jakimi osiągnięciami sportowymi mogą się poszczycić? Kto grał w tych klubach, a kto pełnił funkcje trenerów? Na te i podobne pytania związane z historią piłki nożnej w Białej Podlaskiej, odpowiedzi można znaleźć w książkach Cezarego Hince. Można je wypożyczyć w Dziale Wiedzy o Regionie biblioteki. Niedawno zostały także zdigitalizowane i są dostępne online w Bialskiej Bibliotece Cyfrowej.

Natalia Laszuk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe