Będzie nowy most. Prezydent podpisał już umowę

  • 19.01.2021, 09:10 (aktualizacja 19.01.2021, 09:38)
  • Natalia Laszuk
Będzie nowy most. Prezydent podpisał już umowę fot. Michał Litwiniuk (fb) Prezydent miasta podczas podpisywania umowy.
Nowa inwestycja oznacza zmniejszone korki na ulicach, zwiększone bezpieczeństwo mieszkańców oraz skróconą drogę dojazdu służb w tym rejonie miasta. Umowa na budowę mostu na Krznie została podpisana.

Michał Litwiniuk, prezydent miasta podpisał umowę na wykonanie projektu nowego mostu na Krznie i ulicy łączącej Artyleryjską, Daleką oraz Koncertową. Wykonawcą projektu będzie wrocławska firma PBW Inżynieria. Most ma powstać w trzy lata. 

Inwestycja dla miasta Biała Podlaska oznacza zmniejszone korki na ulicy Zamkowej, Łomaskiej oraz Witoroskiej, upłynniony ruch w tej części miasta, większy komfort i bezpieczeństwo wielu bialczan,a także skróconą drogę dojazdu dla służb ratowniczych w tej części miasta. 

 

 

Natalia Laszuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obserwator
obserwator 21.01.2021, 14:51
Czy projektanci to samobójcy, by wykonać taką dokumentację do połowy czerwca 2021r. ? most około 50 m długości (podobnie jak inne bialskie mosty), do niego i do drogi dokumentacja geotechniczną (torfy), odwierty do kilkunastu metrów, operat wodno-prawny, określający światło mostu i rzędną spodu konstrukcji warunkującą niweletę drogi (który obecnie jest bardzo czasochłonny - chyba, że jest już gotowy - można wziąć z innych mostów), do tego dwa ronda, w tym najgorsze z ul. Warszawską (urządzenia obce). Pomijam uzgodnienia, czy jakieś konsultacje.A nie można teraz wyciąć tych zarośli i samosiejek, dopóki jeszcze można, by projektanci i geodeci widzieli pas drogowy i ul.Daleką? Będę podziwiał i zapytam, jak to się robi.
Robert
Robert 23.01.2021, 08:49
Oby nie powtórzył się scenariusz jak z Warszawską
Mieszkaniec za torami
Mieszkaniec za torami 20.01.2021, 09:29
Ludzie skąd w was tyle nienawiści, nie mieszkacie w tym rejonie miasta jak widać. Most jest bardzo potrzebny, mówiło się o tym już 40 lat temu. Mam nadzieję, że powstanie ten most. Może być i tak sam jak na Alejach Solidarności na Sielczyku. Zapewne zresztą będzie podobny.
Jx
Jx 20.01.2021, 05:45
Najpierw skończcie tunel na lubelskiej bo się wlecze
xJ
xJ 20.01.2021, 09:26
Żale to do PKP, komuna jeszcze nie wyszła z PKP.
Czarny
Czarny 22.01.2021, 07:41
A żeby go ukończyć to może trzeba zrobić dojazdy do niego, a jakoś nikt ich nie wykonuje.
Leszek
Leszek 19.01.2021, 20:29
Glupszej decyzji to nie mógł pojąć
Grzegorz SKOKczek
Grzegorz SKOKczek 21.01.2021, 00:49
Chyba Darek a nie Leszek 😁
Leszek
Leszek 21.01.2021, 16:30
Michałek
M
M 19.01.2021, 19:30
Tunel na Lubelskiej skończcie najpierw!! Kolejna inwestycja która zostanie rozgrzebana :(
AntyM
AntyM 20.01.2021, 09:25
człowieku tunel to inwestycja PKP, wleką się nie miłosiernie.
xxx
xxx 25.01.2021, 11:04
Bzdury. PKP zrobiło swoje. Wykonawca dojazdów z miejskiego przetargu miał zacząć w styczniu. Tylko nie wiadomo którego roku.
Marek
Marek 19.01.2021, 19:22
Jeszcze tunelu nie ma a już most chcą budować
mieszkaniec
mieszkaniec 19.01.2021, 18:50
Typowy clickbait. Projekt mostu może i powstanie. Zanim jednak dojdzie do budowy, papiery poleżą kilka jak nie kilkanaście lat w szufladzie.
Bialczanin
Bialczanin 19.01.2021, 18:32
Gdzie ten most ma być dokładnie?
Kamil  z pigi
Kamil z pigi 19.01.2021, 16:57
Brawo Panie prezydencie. Wkoncu prawdziwy wlodarz. Poprzednik chcial stadion, przepraszam arene na 20"tys budowac. Dobrze ze juz go nie ma, niech nigdy nie wraca
Leszek
Leszek 20.01.2021, 19:34
Gorszego prezydenta to Biała nie miała
Ja
Ja 20.01.2021, 10:37
Tamten prezydent był o wiele lepszy. Most dla jednego osiedla budować bo z tunelu w niego nie wiedziesz. Obwodnica wschodnia jest o wiele ważniejsza i to ona poprawi ruch w BP.
Wszystko na opak
Wszystko na opak 20.01.2021, 17:40
W połowie się zgodzę . Obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy. Nowy most tego nie załatwi. Po za tym tych prawdziwych wlodarzy mieliśmy już obu razem. Dopóki nie było wyborów to było dobrze rządzić razem. Był układ przez całą kadencję, bo jak się przekonaliśmy miłość od pierwszego wejrzenia to nie była-raczej z "rozsadku". Polityka jest sztuką podejmowania trudnych decyzji . Czas pokaże czy to były trudne decyzje czy proste albo wręcz głupie. Stadion dla wyborców-kibiców, most dla wyborców za rzeką , tunel dla wyborców za torami, ulice dla slimkierowców. Szkoda , że to wszystko jakieś takie nie przemyślane . Tunel skręca z trasy , stadion nie ma piłkarzy, na Warszawskiej trzeba pośladki spinać żeby nie zaliczyć krawędzi a most jak widać po komentarzach zamiast łączyć to dzieli. Więcej rozmowy miedzy sobą , między ludżmi przed podjęciem decyzji a nie tak sobie myślę i coś wymyślę a potem sztuczny aplauz i zdziwko.
Kamil z pigi
Kamil z pigi 20.01.2021, 13:51
No z tunelu bezposrednio na most napewno nie wjedziesz. Most dla jednego osiedla? Nie rozumiem co masz na mysli, Obwodnica wschodnia? Czy ty masz pojecie o czym piszesz? Zapewne jestes wiernym kibicem i arena jest ci niezbedna.
dixon
dixon 19.01.2021, 15:17
Tylko po chu.. ten wiadukt w stronę Witoroskiej a nie przekeirowanie ruchu Daleką poza centrum.
Za trzy lata wybory
Za trzy lata wybory 19.01.2021, 14:47
Most na krznie w trzy lata? To z czego go będą budować ? Z zapałek ? Jprd....
70 000 000
70 000 000 19.01.2021, 14:15
Hejterzy za 3...2...1...start
Piątek
Piątek 19.01.2021, 13:52
A dlaczego nie ogłosiliście konkursu na stworzenie projektu koncepcyjnego a potem przetargu na wybrane rozwiązanie mostu.Kwestie techniczne są ważne ale z drugiej strony oczekuje się, że obiekt będzie przyciągał wzrok , będzie wizytówką miasta. Jak zamierzacie pogodzić kwestie techniczne, finansowe i estetyczne, odnaleźć jakiegoś genius loci przy decydującej o wyborze cenie zamówienia. Czy przypadkiem nie kupujecie "kota w worku"?
Projektant z BP
Projektant z BP 21.01.2021, 00:51
Mądralo przeczytaj siwz do projektowania to nue bedziesz takich durnot pisac
Ziomek
Ziomek 25.01.2021, 18:52
Ludzie sie tylko posługują moherowymi beretami żyją w innym świecie i popieram czytajcie co prezydent przedstawia w przetargu a później go oceniajcie
Piatek
Piatek 21.01.2021, 10:00
Coś taki tajemniczy. Napisał byś , że nie ma się co martwić bo wszystko przewidziano i po "problemie" . A to jakoś tak .....
Elementarz
Elementarz 20.01.2021, 15:45
Ten most będzie w sąsiedztwie terenów położonych na południe od zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów, co do których są poważne plany zapisane w strategii rozwoju miasta, czy jakoś tam. Ciekawy most mógłby z powodzeniem wpisywać się w krajobraz , tworzyć coś pięknego, oddziaływać pozytywnie na widza , użytkownika . Ale tu potrzebna jest wytężona praca umysłów z pewnością nie takich jak ....Jprd co za dno .
Jprd co za dno
Jprd co za dno 20.01.2021, 09:53
Ale co ty tutaj pitolisz jakieś farmazony.... Jakie walory estetyczne ? Jprd.... Mieszkasz w miejscu gdzie jedna z głównych dróg wygląda jak pobojowisko pod Grunwaldem a żeby po 15tej przejechać przez miasto 5km trzeba poświęcić 20minut to ty pajacyku pitolisz o jakies totalne bzdury. Weź człowieku lecz się szybko na nogi bo na głowę już dawno jest za późno.
Cogito
Cogito 20.01.2021, 19:31
W czyim interesie takie dno prezentujesz . Mam nadzieję , że tylko w swoim , nie prezydenta. Nie rozumiesz pytania to nie zabieraj głosu. Pytanie raczej nie do Ciebie skierowane. Chyba, że czujesz się adresatem.To przepraszam i "gratuluję".
Jakby nie patrzeć  d...a  pozostaje zawsze z tyłu
Jakby nie patrzeć d...a pozostaje zawsze z tyłu 20.01.2021, 12:45
Gdyby do twojego osiedla Grzybowa prowadziły dwie drogi to masz szansę coś uzyskać, rozładować strumień pojazdów . Ale jak masz jedną drogę , to z całym szacunkiem nawet 10 mostów nie załatwi twego problemu bo i tak wszyscy spotkacie się gdzieś w okolicy ronda WOŚP a następnie ronda Lecha Kaczyńskiego .
Jaka to stacja ? Wydaje mi sie , że to MISIE
Jaka to stacja ? Wydaje mi sie , że to MISIE 20.01.2021, 12:04
A ty chociaż wiesz dlaczego jedziesz przez miasto 20 minut? Jak nie wiesz, to nigdy nie rozwiążesz tego problemu , bo nie znasz przyczyny. I nie chodzi tu o to, że mi się wydaje.
Glazurnik
Glazurnik 20.01.2021, 11:53
Są tacy, którym wystarczy ciepła woda a innym wystarczą tylko kafelki, a są też i tacy, którzy mogą mieć jedno i drugie i jeszcze nawet trzecie , rozumiem, że Ty nie ogarniasz takich klimatów i obstajesz przy kafelkach.
Co za dno
Co za dno 20.01.2021, 11:22
Ten twój komentarz to poniżej dna. Miasto jest zakorkowane min przez brak obwodnicy wschodniej. Ciekawe jak mają się korki po 15 na Terebelskiej do mostu na małe osiedle. Ten most nie rozladuje zatorów ( bo wszyscy stoją na osiedle za torami) a można by było wyremontować kilka ulic oraz wybudować nową przeprawa przez tory, a ona przydała by się bardziej. Ale patrząc jak miasto pracuje przy przejazdach kolejowych to długo jeszcze nic nie zrobią - no chyba że tak jak pseudo dojazd zastępczy na lubelskiej tuż za szlabanem. A miasto zaczęło już robić dojazd do tunelu?, bo może przez brak dojazdu, PKP nie może go ukończyć. W każdym bądź razie te pieniądze można wykorzystać lepiej na poprawę istniejących i budowę nowych dróg które rozladuje korki.
Jojo
Jojo 20.01.2021, 19:25
Sam jesteś dnem jeżeli myślisz pajacu że remont dróg usprawni komunikację w mieście. Po drugie tunel na lubelskiej stoi z powodu błędów projektowych i potrzebie przebudowie ronda. To z kolei rondo było współfinansowane z UE. "Na realizację inwestycji urzędnicy magistratu pozyskali wsparcie blisko 3,5 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Bialski projekt znalazł się na liście projektów kluczowych, jako mający istotne znaczenie dla jakości układu komunikacyjnego województwa lubelskiego. Całkowity koszt inwestycji to około 8,5 mln zł. A teraz powiedz mi cwaniaku z miodem w uszach ile lat nie można ruszyć tego ronda ?
Piotruś
Piotruś 22.01.2021, 08:44
Ach ci projektanci . Ceny kosmiczne a w zamian bubel ze szkolnej ławki
Gienek
Gienek 21.01.2021, 13:32
W końcu ktoś wspomniał o Urzędnikach , którzy pracują nad pozyskaniem środków na te wszystkie zadania realizowane wokół nas a nie tylko kto lepszy Stefaniuk albo Litwiniuk . Ci odejdą , przyjdą następni a Urzędnik musi zapita...ć żeby jeden z drugim mieli się czym pochwalić . I to ma być w porządku?
Rumcajs
Rumcajs 20.01.2021, 13:52
Tak jest trzeba szukać nowych tras rozładowujących ruch do osiedla za torami. A mosty, mosty swoja droga są piękne ale też i drogie. Nie sztuka coś robić ale zrobić coś dobrego . Taka np Warszawska . Była, jest i będzie . Nie sztuka pakować kasę i uzyskać efekt niekoniecznie lepszy.
~PL
~PL 19.01.2021, 11:35
Na reszcie! Nie zaglądam w tę część miast za rzeką, ale tę inwestycję POPIERAM w 100%.

Pozostałe