Poznaj historie bohaterów miasta

  • 21.01.2021, 14:27 (aktualizacja 21.01.2021, 15:12)
  • Magda Osipowicz
Poznaj historie bohaterów miasta fot. archiwum Trwa konkurs historyczny, w którym cofamy się w czasie.
Miejska Biblioteka Publiczna oraz prezydent miasta przypominają o trwającym konkursie „Znani i nieznani - biografie bialczan, naszych babć i dziadków” nadal trwa. To doskonała okazja dla miłośników historii do poznania tych słynnych i cichych bohaterów naszego regionu.

Główną ideą konkursu jest zebranie biografii znanych i nieznanych bialczan oraz zarażenie młodych pasją dokumentowania historii, przede wszystkim dziejów lokalnych. Jest to niezła gratka dla osób lubiących zgłębianie wiedzy o życiu mieszkańców naszego miasta na podstawie wywiadów, wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Konkurs trwa od 1 października 2020 roku do 31 marca 2021. Patronatem jego jest prezydent miasta, Michał Litwiniuk.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie głównej biblioteki www.mbp.org.pl.

 

Magda Osipowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe