Chciał zapłacić za przejazd przez granicę

  • 22.01.2021, 07:22 (aktualizacja 22.01.2021, 07:23)
  • Karolina Rojek
Chciał zapłacić za przejazd przez granicę fot.Straż Graniczna Próbował wręczyć łapówkę
Aby przekroczyć polską granicę Białorusin chciał wręczyć łapówkę funkcjonariuszom straży granicznej. Próba dokonania korupcji zakończyła się niepowodzeniem. Teraz za ten czyn może posiedzieć za kratkami.

Na przejściu granicznym w Kukurykach został zatrzymany obywatel Białorusi. Uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej przykuła woń alkoholu, którą wyczuli od kierowcy samochodu ciężarowego. Strażnicy podejrzewając nietrzeźwość kierującego ciężarówką, uniemożliwili mu dalszą podróż. Przypuszczenia co do stanu trzeźwości Białorusina potwierdzono poprzez badane alkomatem. Mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 

W czasie czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy SG kierowca samochodu ciężarowego podjął próbę dokonania korupcji strażnika banknotem o nominale 100 euro. Mundurowi poinformowali mężczyznę, iż zostaje zatrzymany, a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych. 

W sprawie kierowcy wszczęto postępowanie przygotowawcze. Za próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom straży granicznej mężczyźnie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone karą grzywny, karą ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat.

 

 

Karolina Rojek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe