Uczcili rocznicę śmierci wybitnego bialczanina

  • 22.01.2021, 11:28 (aktualizacja 22.01.2021, 11:59)
  • Natalia Laszuk
Uczcili rocznicę śmierci wybitnego bialczanina FB: Michał Litwiniuk Prezydent miasta wraz z prezesem Koła Bialczan oraz z dyrektorami instytucji kultury przy pomniku zmarłego Bogusława Kaczyńskiego.
5 lat temu odszedł Bogusław Kaczyński- duma Białej Podlaskiej. Wczoraj prezydent miasta wraz z prezesem Koła Bialczan oraz z dyrektorami instytucji kultury złożyli kwiaty przy upamiętniającym go pomniku.

Wczoraj minęła 5. rocznica śmierci bialczanina, znawcy i propagatora muzyki, mistrza słowa, dumy Białej Podlaskiej – Bogusława Kaczyńskiego. Prezydent Michał Litwiniuk razem z prezes Koła Bialczan- Krystyną Nowicką oraz dyrektorami instytucji kultury: Zbigniewem Kapelą (BCK24 - Bialskie Centrum Kultury), Rafałem Izbickim (Muzeum Południowego Podlasia) i Pawłem Borkiem (Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej) uczcili tę rocznicę. Złożyli kwiaty przy ławeczce poświęconej zmarłemu, znajdującej się na terenie założenia Radziwiłłów. 

-Pamiętamy o mistrzu - nie tylko obchodząc tak ważne rocznice, ale przede wszystkim organizując wspólnie z Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego i wydarzenia z nim związane. W ostatnich miesiącach ograniczyła je pandemia, ale wraz z panem dyrektorem Krzysztof Korwin-Piotrowski i jego wspaniałym zespołem przygotowujemy już kolejne wspaniałe wydarzenia muzyczne upamiętniające dziedzictwo Bogusława Kaczyńskiego - aby przyniosło tyle radości bialczanom co niezwykle widowiska muzyczne, które już podziwialiśmyw Miasto Biała Podlaska podczas I Festiwalu w 2019 roku i II Festiwalu w 2020 roku, które przypomniały nam ukochane utwory Bogusława Kaczyńskiego, artystów Orfeo i oczywiście-nasze - pisze Michał Litwiniuk.

Natalia Laszuk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
obywatel
obywatel 26.01.2021, 13:47
Brakuje znanego bialskiego celebryty, zasłużonego wiceprezesa Ernesta Jaroszka
andy
andy 27.01.2021, 12:24
Zasluzony wiceprezes kombinuje jaki zrobic PR by Wodkan wprowadzic na gięlde np.londynska lub nowojorską (bo po to niby dano mu posade w Wodkanie zeby dobrze reklamowac firmę) a na powaznie to kombinuje o ile podniesc oplaty ,zeby nie zarabiac mniej jak 14 tys. zł bo nie wyzyje więc co ma sie zajmowac takimi wznioslymi sprawami
leon_piotrowski
leon_87 26.01.2021, 10:45
To dobrze, ze władze pamiętają, bo Biała powinna być kojarzona z tak wyjątkowymi postaciami i trzeba o nich przypominać.
Podlasiak
Podlasiak 23.01.2021, 20:38
Niestety, ale nie zrobił nic dla rodzinnego miasta. Nawet fundację, która ma wspierać zdolnych, młodych muzyków, założył w Warszawie. Szkoda.
Wariat
Wariat 22.01.2021, 23:33
Nasz Prezydent uczci Kaczyńskiego Bogusława, zasłużonego dla Białej Adamowicza z Gdańska, rozda czeki, nadstawi słoik dla Owsiaka, poczyta przed obiektywem w bibliotece, podpisze umowę i tylko czasu mu brak aby obniżyć bialskim biedakom opłaty za śmieci i dać tanio pić - oczywiście wodę. Polityka i brudasy górą. Niech żyje Reprezentacyjna Straż Wiejska nasi bardzo drodzy wazeliniarze ale za swoje.
Służba to służba
Służba to służba 23.01.2021, 15:49
Zauważyć trzeba że prezydent wszystko co robi, to robi za pieniadze podatnika. Często używa się stwierdzenia, że jest to służba społeczeństwu. Nie spotkałem się zeby służący domagał się pochwał od Pana, wykorzystywał Pana do własnych celów. Słuzba to słuzba
andy
andy 22.01.2021, 14:51
Jedyne zaslugi dla Białej to te,ze sie tutaj urodził ,Pamiętam wywiad gdzie powiedział ,ze sie urodził w malym miasteczku na wschodzie kraju,ale wymienic nazwe tego miasteczka to juz przekraczalo jego mozliwosci .Zawsze uwazal sie za warszawiaka.Grób jego rodziców na bialskim cmentarzu zawsze był zaniedbany.A my jak zwykle czujemy sie niedowartosciowani. Jakos Roman Klosowski nie wstydzil sie naszego miasta ,odwiedzał nas ,wspominał profesorów z Kraszewskiego i kolegów.Podobnie Slawa Przybylska czesto wspomina Miedzyrzec a my na siłę chcemy sie jego osobą dowartosciować.
PePe
PePe 22.01.2021, 13:10
Samochwała w kącie stała

Pozostałe