Chcą być jak Ignacy

  • 29.01.2021, 16:28
  • Natalia Laszuk
Chcą być jak Ignacy Szkoła Podstawowa w Sławacinku Starym. Dzieci ze szkoły podstawowej.
Walczą o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Celem konkursu jest między innymi popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym realizują projekt „Być jak Ignacy”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W roku szkolnym 2020/21 V edycja konkursu o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego przebiega pod hasłem  „Nauka to przyszłość”. Celem konkursu jest również popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej oraz promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

Konkurs składa się z czterech etapów : Energia, Ekologia, Transport i Świat wirtualny. W ramach tego projektu uczniowie wykonują zadania, eksperymenty, rozwiązują quizy i ćwiczenia interaktywne, spotykają się z ekspertami z danej dziedziny, uczestniczą w wirtualnych wycieczkach. Za wykonanie poszczególnych zadań otrzymują punkty. W każdym etapie komisja konkursowa wybiera 20 zdjęć z zajęć, które walczą o nagrodę publiczności. Ponadto uczniowie wraz z nauczycielem, koordynatorem projektu wykonują pracę końcową, która jest podsumowaniem każdego etapu konkursu. Koordynatorem szkolnym jest Agata Wiercińska – nauczyciel matematyki.

 

Natalia Laszuk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe