Jest projekt budowy stadionu

  • 01.02.2021, 08:59
  • M
Jest projekt budowy stadionu fot. fb Michał Litwiniuk
Władze miasta zaprezentowały projekt stadionu. Jest to długo oczekiwana w świecie kibiców i piłkarzy inwestycja. W ramach budowy powstanie również hala sportowa dla bialskiego "ekonomika".

- Wspólnie z dyrektorem ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej Ireneuszem Długołęckim i reprezentującymi bialskie kluby MKS Podlasie Biała Podlaska i Akademia Piłkarska TOP 54 Biała Podlaska, prezesami Karolem Filipkiem i dr. Tomaszem Buraczewskim, trenerem Miłoszem Storto oraz kapitanem Kamilem Kocołem zaprezentowaliśmy projekt już III etapu budowy miejskiego stadionu obejmujący m.in  trybuny na ok. 1200 miejsc, pełnowymiarową halę sportową, zagospodarowanie terenu wraz z kolejnymi parkingami dla ok. 170 aut osobowych, kilku autokarów i układem drogowym - zaznacza Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska.

Według władz miasta projekt to efekt współpracy naszego środowiska, spełnia wymogi PZPN dla II ligi orAZ jest realizacją marzeń, zabezpiecza nasze potrzeby, daje możliwość jego rozwoju w przyszłości. - Trybuna jest w całości zadaszona i, w przeciwieństwie do projektu mojego poprzednika, zlokalizowana w jedyny zdroworozsądkowy sposób - po stronie zachodniej, by kibice nie musieli oglądać rozgrywek „pod słońce”.  Spełnia wszelkie wymogi funkcjonalności i bezpieczeństwa, także wobec potrzeb kibiców z niepełnosprawnością. Mecze będziemy też mogli oglądać na telebimie - dodaje Litwiniuk.

Trybuna dla kibiców gości to około 90 miejsc siedzących - ogrodzone cztery rzędy po stronie wschodniej, odrębne wejście, wjazd i parking.

Hala jest maksymalnie zbliżona do "Ekonomika", z bezpośrednim łącznikiem ze szkołą i internatem.  Przewidziano też teren zieleni jako dodatkowe miejsce treningów, rozgrzewek. - To projekt odpowiedzialny, Jego założenia wpisują się w naszą strategię rozważnego gospodarowania miejskim budżetem. Kochamy sport, ale chcemy też mieć kolejne inwestycje, kilometry dróg i chodników. Dlatego nasze projekty są rozważne - tak, by Biała Podlaska mogła rozwijać się w każdej dziedzinie  - podkreśla prezydent.

Do tej pory wybudowano parking dla 115 pojazdów od strony ul. Piłsudskiego, powstała płyta boiska wraz z instalacjami, treningi MKS Podlasie rozpoczną się już na wiosnę. Przedstawiony projekt pozwala na rozpoczęcie trzeciego etapu inwestycji, najpierw władze miasta muszą na najbliższą sesję Rady Miasta złożyć projekt uchwały w sprawie zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, po jego uprawomocnieniu wydane zostanie pozwolenie na budowę i ogłoszony przetarg .

M

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
G
G 03.02.2021, 21:13
Może tak po mandaciku każdemu ze zdjęcia za brak dystansu? Sanepid?
Podatnik
Podatnik 03.02.2021, 16:03
Stadion był i nie ma i w centrum miasta jest nie potrzebny z góry wiadomo że obiekt na ilość miejsc nie zapewni ilosci miejsc parkingowych takie obiekty buduję się na obrzeżach miasta aby był ułatwiony dojazd i nikomu nie utrudniał życia. Tak jak most na przedłużeniu ul Artuleryjskiej kto w obecnych czasach puszcza tranzyt przez miasto czemu nikt nie myśli o obwodnicy wschodniej na przedłużeniu Al Solidarnosci do trasy w812 trase można wytyczyć po granicy starego lotniska z zaplanowanym wjazdem na teren nowej jednostki wojskowej. Ps Panie prezydencie nowa droga podniesie wartość ziemi w granicach miasta i gminy i umożliwi nowe inwestycje???
Wyborca
Wyborca 02.02.2021, 21:07
Zmieni się władza zmieni się projekt, a stadionu jak nie ma tak nie ma.
kaka
kaka 02.02.2021, 19:57
Zobaczcie ... Łomazy mają stadion a w Białej ?!?!?!?! Szkoda słów !!!!! A miał być taki "elegancki... amerykański" a będzie ... badziewie !!!!!
qaz
qaz 03.02.2021, 09:01
Są o wiele ciekawsze projekty niż miliony na nikomu nie potrzebny stadion.
Bolek
Bolek 03.02.2021, 15:14
Na przykład ???????????????
Kasa kasa wielu się wyprze
Kasa kasa wielu się wyprze 02.02.2021, 15:44
Który to jest projekt? I ile kosztował? I kto jest wykonawcą? Proste pytania ale pewnie informacje "ściśle tajne"?
Bez końca
Bez końca 02.02.2021, 10:43
Ile razy będą wydawać nasze pieniądze na te same rzeczy?
lord vader
lord vader 01.02.2021, 20:17
wszystko cacy, pajacowanie w maskach trwa hahaha
obserwator
obserwator 01.02.2021, 12:23
to że jest projekt to nie ma co się podniecać bo do jego realizacji to jeszcze bardzo długa droga znając bialskie realia i podejście rządzących
Leszek
Leszek 01.02.2021, 09:48
Gdzie jest dystans społeczny?

Pozostałe