Gmina oddała działkę miastu

  • 03.02.2021, 16:00
  • Karolina Jaszczuk
Gmina oddała działkę miastu fot. Jacek Danieluk (fb)
Mieszkaniec Porosiuk posiadał działkę w Terespolu. Po jego śmierci stała się własnością gminy Biała Podlaska. Burmistrz miasta podpisał z wójtem akt, dzięki któremu działka stała się teraz własnością samorządu w którym się znajduje.

Dzisiaj (3 lutego) Jacek Danieluk, burmistrz Terespola oraz Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska podpisali akt notarialny. Na jego mocy gmina Biała Podlaska przekazała miastu nieodpłatnie działkę z zabudowaniami znajdującą się przy skrzyżowaniu ul. Czerwonego Krzyża i ul. Piłsudskiego w Terespolu.

Działka należąca do gminy, ale położona w Terespolu należała niegdyś do mieszkańca Porosiuk, który nie posiadał spadkobierców swojego majątku. - W wyniku rozprawy sądowej posiadłość należąca do Skarbu Państwa stała się własnością gminy Biała Podlaska. Dzięki wcześniej podjętej uchwale przez Radę Gminy wójt Wiesław Panasiuk przekazał aktem notarialnym nieruchomości miastu Terespol. Obecnie budynki posiadają niewielką wartość materialną, a miasto przygotowuje się do ich rozbiórki. - tłumaczy Jacek Danieluk, burmistrz.

Działka zostanie uprzątnięta, co z pewnością przyczyni się do poprawienia wizerunku miasta.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lordwasz
Lordwasz 05.02.2021, 12:35
Tacy mądrzy wszyscy jesteście to czemu sami za rządzenie się nie weźmiecie?
BIGBen
BIGBen 26.02.2021, 15:46
Masz na myśli to stękanie czy szuszanie?
Wokulski
Wokulski 03.02.2021, 21:32
Gmina mogła ogłosić przetarg i sprzedać działkę. Co za te ..i radni w tej gminie łącznie z pasterzem stada. Narzekaja że brakuje im kasy a tu zrezygnowali i za friko z działkę w centrum miasta..
Zenek
Zenek 04.02.2021, 22:58
Bogatemu wszystko wolno.
Groniec
Groniec 05.02.2021, 09:29
Teraz np. Danieluk sprzeda i weźmie kasę za działkę chyba że jest zastrzeżenie, ze działka na cele publiczne i basta. Ma się łeb do interesów.
pamiętam
pamiętam 03.02.2021, 16:41
W tym domu kiedyś mieszkał pan Jachołkowski miał sklepik z lizakami i wafelki syrenki ,obecnie teraz tam na tej działce jest sklep z ubraniami .Ul Wojska Polskiego.

Pozostałe