Uważaj na okazyjne oferty środków ochrony roślin

  • 09.02.2021, 14:05 (aktualizacja 09.02.2021, 17:02)
  • Karolina Rojek
Uważaj na okazyjne oferty środków ochrony roślin fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Ruszyła kolejna edycja kampanii edukacyjnej organizowanej przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Krajową Administracją Skarbową (KAS) oraz Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym, w tym podrobionym środkom ochrony roślin.

Wraz z początkiem roku rozpoczyna się sezon zakupów środków ochrony roślin, jak również okres o wzmożonej aktywności przestępców, którzy kuszą w Internecie niskimi cenami. Należy jednak pamiętać, że są to niezarejestrowane kanały sprzedaży. Podobnie nielegalne jest sprowadzanie środków ochrony roślin zza granicy bez zezwolenia albo pozwolenia ministra rolnictwa.

Tegoroczna edycja kampanii, realizowanej już od 3 lat, wystartowała pod nazwą "Kupując podróbki tracisz wiele razy!". 

Karolina Rojek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rolnicy z Parceli
Rolnicy z Parceli 09.02.2021, 19:58
Dziękuję za niezwykle bezcenne informacje. Teraz będę wiedział gdzie kupować pestycydy

Pozostałe