Chcą utworzyć "Nadbużański Klaster Energii"

  • 10.02.2021, 21:36 (aktualizacja 11.02.2021, 15:11)
  • Natalia Laszuk
Chcą utworzyć "Nadbużański Klaster Energii" fot. Jacek Danieluk (fb) Spotkanie w sprawie nowego projektu.
Burmistrz odbył spotkanie z przedstawicielami gmin w celu omówienia zasad tworzenia nowego projektu. Zakłada on porozumienie lokalnych podmiotów w zakresie wytwarzania i sprzedaży energii.

Wczoraj (10 lutego) Jacek Danieluk, burmistrz miasta Terespol, odbył spotkanie z Kamilem Kożuchowskim, wójtem gminy Piszczac, Jerzym Trociem, wójtem gminy Kodeń i jego zastępcą oraz Arkadiuszem Misztalem, wójtem gminy Sławatycze przy udziale Kamila Głaza z firmy DOEKO Group. Celem spotkania było omówienie zasad tworzenia "Nadbużańskiego Klastra Energii".

Klaster energii jest porozumieniem działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą między innymi energii elektrycznej i cieplnej. Utworzenie takiego klastra będzie potrzebne przy aplikacji wniosków o dofinansowanie w związku z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na odnawialne źródła energii.

 

Natalia Laszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe