Unowocześnili pracownie, by nauka stała się łatwiejsza i atrakcyjniejsza

  • 16.02.2021, 12:46
  • Karolina Jaszczuk
Unowocześnili pracownie, by nauka stała się łatwiejsza i atrakcyjniejsza fot. Michał Litwiniuk (fb)
Miasto otrzymało ponad milion złotych dofinansowania na wyposażenie i modernizację szkolnych pracowni tematycznych. Biała Podlaska była drugim samorządem w województwie, który przyłączył się do projektu.

Komitet Sterujący podsumował projekt pod nazwą "Bialska Szkoła Ćwiczeń". Rozpoczął się w 2019 roku i został dofinansowany przez Unię Europejską i Ministerstwo Edukacji Narodowej kwotą 1,3 mln zł.

Ma on na celu unowocześnienie szkolnych pracowni tak, aby nauka szła w parze z postępem technologicznym. Dzięki niemu w pracowniach pojawiło się nowe wyposażenie do nauki języków, biologii, chemii, geografii oraz informatyki. Dzięki nowoczesnym pomocom naukowym nauczyciele i uczniowie mają okazję zweryfikować swoje umiejętności w praktyce.

- Zaproponowaliśmy, aby Szkołą Ćwiczeń była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej. Jest to największa szkoła podstawowa w mieście, która osiąga bardzo dobre wyniki nauczania. - pisze Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

W inicjatywie udział bierze siedem szkół, które współpracują z uczelniami wyższymi, a konkretnie Państwową Szkołą Wyższą im. Jana Pawła II i siedleckim Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym.

- Projekt zaplanowano na dwa lata, ale jako samorząd zadeklarowaliśmy jego kontynuację przez kolejne trzy lata. - dodaje prezydent.

 

Karolina Jaszczuk

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jasne
Jasne 16.02.2021, 14:22
"Zaproponowaliśmy, aby Szkołą Ćwiczeń była Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej" nie spytam czemu, bo to co piszecie nie jest tym kryterium i jeszcze pytanko x 2. Kto był tym decydującym? Na podstawie jakich kryteriów?

Pozostałe