Autostradą przez Swory. Znamy już wykonawce tego odcinka

  • 16.02.2021, 17:10
  • Karolina Jaszczuk
Autostradą przez Swory. Znamy już wykonawce tego odcinka fot. archiwum
GDDKiA poinformowało o rozstrzygnięciu przetargu na budowę drugiego z czterech odcinków autostrady A2 z Siedlec do Białej Podlaskiej. Niebawem poznamy także wykonawców kolejnych odcinków do granicy z Białorusią.

Odcinek autostrady A2 od węzła Łukowisko do Swór wykona firma Intercor. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana przez GDDKiA już w drugim kwartale tego roku.

- Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa około 12,5 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni, betonowa lub bitumiczna, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. - informuje GDDKiA.

W sprawie budowy fragmentu autostrady od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się obecnie cztery postępowania przetargowe.

Pod koniec grudnia GDDKiA ogłosiło przetarg na opracowanie projektu na ostatni odcinek od Białej Podlaskiej do granicy państwa. 3 lutego odbyło się otwarcie ofert. Po wybraniu tej najkorzystniejszej ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tego 32-kilometrowego fragmentu.

 

Karolina Jaszczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gdd
Gdd 20.02.2021, 22:55
Wybrali nsklorzystniejsza oferte, to nie onacza że zosyał wybrany wynkonawca ! Gddkia będzie badać tak niską cenę, potem odwolania i pozostałych oferętów
... Sukces jak wybiorą i podpiszą umowę na realizację za pół roku...

Pozostałe