Skupował przemycone "fajki". Później sprzedawał je po Polsce

  • 17.02.2021, 07:38
  • LJK
Skupował przemycone "fajki". Później sprzedawał je po Polsce fot. straz graniczna
Zatrzymano 60-letniego mieszkańca powiatu bialskiego oraz zabezpieczono papierosy z przemytu o wartości prawie 40 tys. zł. Jest o efekty weekendowych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

W niedzielę (14 lutego) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.  - W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie Miedzyrzeca Podlaskiego. Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania budynków mieszkalnych, gospodarczych oraz pojazdu znajdującego się na jej terenie - podkreśla por. Dariusz Siennicki, rzecznik nadbużańskiej straży granicznej.

We wnętrzu znaleziono ponad 51 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości prawie 40 tys. zł. Kontrabanda była wcześniej skupowana od podróżnych, którzy przyjechali przez wschodnią granicę do Polski. Czasowo była składowana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju, gdzie zamierzano ją sprzedać z dużo większym zyskiem.

Właścicielem ujawnionego „trefnego towaru” okazał się być 60 – letni obywatel Polski, który nie dość że „nie zarobi” na swoim nielegalnym procederze, to jeszcze odpowie za przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych, co usankcjonowane jest wysoką karą grzywny.

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej nie dopuścili do wprowadzenia na krajowy rynek wyrobów akcyzowych o wartości ponad 20 mln zł.
 

LJK

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu https://www.bp24.pl/. Redakcja portalu bp24.pl z siedzibą w Białej Podlaskiej jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Filipek
Filipek 23.02.2021, 00:35
Do przetsiębiorca -pracodawca -aż dziwne że ty nie jesteś po lupą -jakięś czerwone w rodzinie masz buraku
longer
longer 17.02.2021, 11:05
od jakich podróżnych , jak ich nie ma , chyba żę towar leży tam do 10 lat
korektor
korektor 17.02.2021, 09:32
Jest o efekty weekendowych działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, czy jest to?
Przedsiębiorca Pracodawca
Przedsiębiorca Pracodawca 19.02.2021, 02:06
A co to za różnica? Grunt że dziad stracił fajki i teraz będzie pod lupą Straży Granicznej. Może się wreszcie za robotę weźmie a nie kombinowaniem. Ja przez pandemie straciłem klientów to dobrze ze i dziad stracił he he he he.

Pozostałe