Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?

  • 08.06.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie w ciąży – jaką polisę warto posiadać?
Ciąża to niezwykły czas pełen wzruszeń i wyzwań. Jednak często przyszłe mamy mierzą się z dolegliwościami, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Aby dobrze przeżyć ten radosny okres, należy odpowiednio się przygotować. Oprócz przyjmowania kwasu foliowego, czy wizyty u dentysty, warto również zadbać o ubezpieczenie. Dowiedz się, jaką polisę warto wybrać, aby otrzymać świadczenie po porodzie.

 

Planujesz ciążę i chcesz zabezpieczyć swoją przyszłość po urodzeniu pociechy? A może pragniesz zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe podczas oczekiwania na poród? Takie wsparcie otrzymasz, jeśli odpowiednio wcześnie wykupisz polisę. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej.

Czym jest ubezpieczenie w ciąży?

Polisa w ciąży to produkt ubezpieczeniowy, który ma zapewnić przyszłej mamie pomoc finansową w najpiękniejszym okresie jej życia. Dzięki temu dodatkowy koszt związany z np. wizytami lekarskimi, nagłą utratą pracy lub zakupem wyprawki przestaje być zmartwieniem.

Kobiety, które planują zostać mamą, mogą skorzystać z dwóch rodzajów polisy – na życie i zdrowotnej. Są to dwa różne ubezpieczenia, jednak każde z nich jest niezwykle przydatne zarówno po, jak i w trakcie ciąży. Warto przy tym pamiętać, że oba są objęte okresem karencji – najczęściej jest to 9 lub 12 miesięcy. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się na wypadek prób wyłudzenia świadczenia. Dlatego warto wykupić taki produkt z wyprzedzeniem. Więcej informacji o okresie karencji, jak i innych warunkach TU znajdziesz np. tutaj: https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-w-ciazy.

Co zawiera polisa na życie z tytułu urodzenia dziecka?

Standardowe ubezpieczenie na życie obejmuje najczęściej tylko jedno ryzyko – zazwyczaj jest to śmierć ubezpieczonego. - Przyszli rodzice mogą rozszerzyć jego zakres o takie sytuacje jak np. pobyt w szpitalu lub urodzenie dziecka. Dzięki temu zarówno kobieta po porodzie, jak i jej bliscy np. w przypadku jej śmierci będą mogli ubiegać się o wypłatę świadczenia w wysokości ustalonej w umowie. Jest to rozwiązanie, które zapewnia całej rodzinie poczucie bezpieczeństwa – wyjaśnia ekspert z serwisu rankomat.pl. Warto pamiętać, że w ramach tego produktu kobieta może otrzymać także rekompensatę za urodzenie martwego dziecka lub przysposobienie pociechy do 10. roku życia.

Co obejmuje polisa zdrowotna dla ciężarnych?

W przeciwieństwie do ubezpieczenia na życie, polisa zdrowotna gwarantuje pomoc już w trakcie ciąży. Jest to pakiet medyczny, w ramach którego kobieta ma nielimitowany dostęp do ginekologa i może korzystać z niezbędnych badań USG oraz laboratoryjnych z krwi. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają również opiekę położnej, sfinansowanie porodu w prywatnej klinice, a także dodatkową diagnostykę płodu. Dzięki temu każda ciężarna może zadbać o siebie w najlepszy możliwy sposób bez nadmiernego obciążania budżetu domowego.

Gdzie znaleźć korzystną ofertę ubezpieczenia dla kobiety w ciąży?

Osoby, które są zainteresowane zakupem dodatkowej polisy na czas ciąży, powinny sprawdzić np. ranking ubezpieczeń na życie od Rankomat. W tym miejscu znajdziesz wszystkie aktualne oferty towarzystw ubezpieczeniowych wraz z ich warunkami. Dzięki temu z łatwością porównasz zakres ochrony, sumę gwarantowaną oraz okres karencji, a następnie wybierzesz najkorzystniejszą ofertę.

Przygotuj się do ciąży, a z pewnością będzie to najpiękniejszy okres w Twoim życiu. Sprawdź już dziś!

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: